۱۰۰ نهاد ارزیابی انطباق در سراسر کشور افتتاح شد

پیش از ظهر امروز ( شنبه ۲۰ خرداد) ۱۰۰ آزمایشگاه تایید صلاحیت شده دارای گواهی استاندارد ۱۷۰۲۵ توسط معاونان سازمان ملی استاندارد ایران و مدیران کل استاندارد استان‌ها در سراسر کشور، به صورت همزمان افتتاح شد.
در همین راستا، دکتر سید محمود هاشمی، رئیس مرکز ملی تایید صلاحیت ایران صبح امروز با حضور در پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی و شهرک صنعتی ماموت، مجموعه های آزمایشگاهی تایید صلاحیت شده این دو مرکز را افتتاح و از سایر آزمایشگاه ها، همچنین خطوط تولید بازدید به عمل آورد.
رییس مرکز ملی تایید صلاحیت ایران در حاشیه افتتاح نهادهای ارزیابی انطباق گفت: براساس قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد، مرکز ملی تایید صلاحیت ایران به عنوان تنها مرجع رسمی، وظیفه اعتبار بخشی و تایید صلاحیت همه نهادهای ارزیابی انطباق اعم از آزمایشگاه ها، شرکت‌های بازرسی و نهادهای گواهی کننده را برعهده دارد.
وی با بیان اینکه اخذ گواهينامه ۱۷۰۲۵ این امکان را به نهادهای ارزیابی انطباق می دهد تا نتایج صادر مورد پذیرش  کشورها قرار گیرد و قطعا تضمین کیفیت و قابلیت اعتماد بالا را نزد مصرف کننده خلق می کند.
دکتر هاشمی، حضور موفق بخش های تولیدی و خدماتی در بازار داخل و حفظ بازارهای جهانی را ناظر بر ارتقای کیفیت دانست و اظهار داشت: مرکز ملی تایید صلاحیت ایران با روزآمد کردن فرآیند اعتبار بخشی، برای تحقق رشد تولید کیفی از هیچ کوششی دریغ نخواهد داشت.
روز جهانی تایید صلاحیت ( ۹ ژوئن برابر با ۱۹ خرداد ) امسال با عنوان ” اعتباربخشی، حمایت از آینده تجارت جهانی ” نامگذاری و اهدافی از جمله حفظ و نگهداری اعتماد به زنجیره تامین، اطمینان پذیر بودن نوآوری و تکنولوژی جدید، رفع موانع فنی تجارت، ظهور مصرف کنندگان آگاه، حمایت از نیازهای نهادهای حاکمیتی، استفاده از تکنولوژی از راه دور به منظور بهبود نتایج ممیزی را دنبال می‌کنند.

 

Pin It on Pinterest