قوانین و مقررات 

14 شهریور 1402

بیانیه «گام دوم انقلاب» خطاب به ملت ایران

انقلاب کبیر اسلامی ایران در حالی چهلمین سالگرد پیروزی خود را پشت سر گذاشت و قدم به دهه‌ی پنجم حیات خود نهاد که اگرچه دشمنان مستکبرش گمان‌های باطلی در سر داشتند اما دوستانش در سراسر جهان، امیدوارانه آن را در گذر از چالش‌ها و به دست آوردن پیشرفت‌های خیره‌کننده، همواره سربلند دیده‌اند. در چنین نقطه‌ی عطفی، رهبر حکیم انقلاب اسلامی با صدور «بیانیه‌ی گام دوم انقلاب» و برای ادامه‌ی این راه روشن، به تبیین دستاوردهای شگرف چهار دهه‌ی گذشته پرداخته و توصیه‌هایی اساسی به‌منظور «جهاد بزرگ برای ساختن ایران اسلامی بزرگ» ارائه فرموده‌اند.
1 تیر 1402

قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار

قانون بهبود مستمر محیط کسب وکار در سال ۱۳۹۰ به تصویب رسیده است. در این قانون ارتباطات بین حاکمیت و بخش خصوصی و تعاونی به درستی شفاف سازی شده است تا با توجه به گفت وگوی حاکمیت با بخش خصوصی، نظرات و تجربیات افرادی که مستقیما در ایجاد و بهبود اقتصاد و اشتغال نقش دارند در تصمیم گیری های اقتصادی، قانون گذاری و تهیه بخشنامه ها، رویه ها و دستور العمل های اداری کاملا اعمال و اجرا شود. قانون بهبود مستمر محیط کسب وکار از ۲۹ ماده و 19 تبصره تشکیل شده است
1 تیر 1402

قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد

قانون "تقويت و توسعه نظام استاندارد" در جلسه علنی روز سه‌شنبه مورخ ۱۳۹۶/۰۷/۱۱ مجلس شورای اسلامی تصویب شد و طی نامه شماره ۱۲۱۹۵۰ مورخ ۱۳۹۶/۱۰/۰۲ از سوی رییس جمهور ابلاغ گردید.

اخبار ویژه